Etykiety

sobota, 13 września 2014

Najlepsze wafle

Dobra, wszyscy mówią, ze to styropian blablabla , ale czyms ten chleb trzeba zastąpić ,więc dobrze , ze są. Poza tym, są z różnymi dodatkami , dzięki czemu wzmacnia się ich wartość odżywcza. Wcale nie są pozbawione cennych skladników   :



1) Good Food



Są najlepsze, mają niższy Ig ok 52 ( tradycyjne 64) i są o wiele cieńsze od pozostałych wszystkich wafli ryżowych. Smakują, jak prawdziwy popcorn. : ) 

Składniki:
Kukurydza pełnoziarnista 60%, grys kukurydziany, sól morska 0,75%
Cena:
Ok. 3zł



2) Sonko



Sonko ma wiele opcji co do wyboru , ja najbardziej lubie te z dynią. Są grube, trochę suche, jeden wafel to 36. Nie można im niczego zarzucić. 
Składniki:
ryż brązowy (90,4%), pestki dyni (5,5 %), granulat z algami ( mąka kukurydziana, olej roślinny, sól, sproszkowane algi morskie, barwnik: chlorofilina), sól.

Cena: Ok 2.50-3.00
3) Arroza 

Zwykłe, tradycyjne , cenowo super, bardzo tanie . Nie mozna nim niczego zarzucić . Są jeszcze wieloziarniste i musli, które są o niebo lepsze w smaku, które zawierają śladowe ilości glutenu.

Składniki: ryż brązowy

Cena: 2zł 


4) Kupiec 


Są super cieńkie, co jest ogromną zaletą. Niesety są suche i rzeczywiście przypominać mogą w smaku styropian :D. Te są moim zdaniem najlepsze z firmy Kupiec, która oferuje jeszcze tradycyjne, grube wafle, które nie porywają i ich nie polecam. Wafle te zostały  wzbogacone o 4 rodzaje ziaren: kaszę jaglaną, kaszę gryczaną, kukurydzę, sezam i są źródłem  witamin oraz składników mineralnych (żelazo, magnez). Zawierają cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, które m.in. zapobiegają chorobom krążenia, obniżają ciśnienie krwi, regulują pracę układu nerwowego. Nie zawierają glutenu. 
Cena: 2,40 zł



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz